Ревізія шафи: де і як правильно зберігати сезонний одяг?

Це питання хвилює нас як мінімум двічі на рік - весною і восени, коли приходить час звільняти полиці гардеробу для теплих або холодних речей. Від того, куди ми покладемо речі, залежить їх стан. Саме тому в цій статті ми спробуємо розібратися, де і як зберігати сезонний одяг, щоб не розчаруватися через його зовнішній вигляд за декілька місяців.

Чи потрібна мені ця кофтинка? 

Відповідно до опитувань, сучасні жінки носять лише 20-30 % речей зі свого гардеробу. Саме через це місця в шафі ніколи не вистачає, а одягнути нічого - розповсюджений парадокс. Потрібна мужність і відчайдушність, щоб викинути одяг, який ми не носимо, але зберігаємо для особливих випадків. 

Порада від експертів: 

Відберіть речі, які ви не носили останні кілька місяців, відкладіть їх в окрему коробку. Якщо за довгий час вам не спаде на думку взяти якусь із цих речей - можете сміливо віддавати їх на благодійність чи продавати. Звільняйте місце для нового.

Ключові правила зберігання сезонного одягу:

  1. Усі речі, навіть ті, які одягались один-два рази, потребують прання. На перший погляд, непомітна і незначна пляма може стати величезною проблемою і зіпсувати річ, адже через декілька місяців її буде неможливо відіпрати.

  2. Сире холодне приміщення - найгірше місце для зберігання сезонного одягу. Потенційні труднощі: утворення плісняви та неприємного запаху, втрата кольору, деформація тканини.

  3. Поважайте одяг: перед зберіганням треба пришивати гудзики, зашивати розриви та чистити від катишків.

  4. Хочете, щоб одяг мав приємний аромат? Додайте ароматизоване саше до коробки, мішечка або помістіть у вакуумний пакет.

  5. Для зберігання взуття потрібні колодки. Це запобігає деформації та псуванню структури покриття. 

Товари для ефективного зберігання одягу:

Вакуумні пакети

На даний момент даний виріб вважається найкращим способом зберігання сезонного одягу. Підтвердженням цього є низка переваг: 

  • вакуумний пакет гарантує 100% захист від пилу, вологи, молі і небажаних запахів;

  • мають необмежений термін зберігання ковдр і подушок;

  • доступні у великих і малих розмірах - існують моделі для зберігання ковдр і подушок;

  • економлять місце, а отже незамінні під час переїзду і подорожей.

Різноманітні контейнери: кофри, кошики, бокси

Пам'ятайте, що зберігати сезонний одяг у відкритих, негерметичних коробках можна лише в теплих приміщенням, які добре провітрюються та мають низький рівень вологи. Якщо ви помітили міль, відразу ж займіться усуненням проблеми.

Плетені або тканинні контейнери, розміщені на шафі, поличках або під ліжком стануть чудовою прикрасою інтер'єру. Особливістю таких боксів є те, що вони дозволяють одягу “дихати”, що запобігає залежанню і появі неприємного запаху, цвілі.  

 

Тканинні мішечки

Сьогодні велика кількість людей, які прагнуть використовувати менше пластику та скоротити свій екослід, надають перевагу натуральним матеріалам. Саме тому сучасні господині шиють мішечки не лише для походу в супермаркет, а і для зберігання одягу.

Які умови потрібні для зимового одягу?

Верхній одяг варто розміщувати на надійному вішакові з твердої породи дерева, наприклад, буку. Щоб річ не забруднилася, не постраждала від молі і не втратила привабливий зовнішній вигляд, придбайте чохол для одягу або вакуумний пакет із гачком для фіксації на перекладині. Що стосується светрів, кофт, шарфів та інших зимових речей, експерти рекомендують скрутити їх у валик і помістити в коробку.

Як правильно зберігати взуття?

Для кожної пари потрібно завести окрему коробку. Щоб полегшити пошук потрібного взуття, підпишіть бокс або прикріпіть фото, як це показано на картинці.

Звичайно, допускається зберігання виключного чистого взуття - ніяких мікробів, стійких плям і лише приємні емоції в момент, коли ви відкриваєте бокс за кілька місяців.

Що робити з капелюхами?

Головним уборам краще зимувати в коробках або мішечках. Головне, щоб виріб не пом'явся, адже це приведе до його деформації.

Якщо хочете насолоджуватися улюбленими капелюхами весь рік, розмістіть їх на стіні у вашій квартирі. Але будьте обережні: не допускайте осідання пилу на тканині та дії прямих сонячних променів, які можуть позбавити виріб кольору.

На сайті інтернет-магазину “Мій Дім” представлений великий асортимент товарів для дому, включаючи засоби для догляду за одягом і контейнери для їх зберігання. Швидше переходьте до покупок, ми чекаємо на вас!


240 01.06.2021