Плануєте купити електричну зубну щітку? Дізнайтеся, чи підходить вам інноваційний девайс

На здоров'я зубів та ясен впливають три ключові фактори: генетика, стан внутрішніх органів, зокрема шлунково-кишкового тракту, та якість щоденної гігієни. Проте, відповідно до наукового дослідження, у якому взяло участь кілька сотень людей, у більшості випадків карієс утворюється від бактерій, які залишаються на зубах через неякісне чищення. Але як добитися професійного догляду вдома? Відповідь проста: провідні стоматологи світу рекомендують купити електричну зубну щітку, яка в декілька разів ефективніша, ніж мануальна.

Сім переконливих аргументів на користь електричних зубних щіток:

 1. Інноваційний інструмент забезпечує більш результивне очищення та полірування зубів, ефект від якого можна порівняти з професійною чисткою в стоматолога.

 2. Забезпечує масаж ясен, завдяки чому покращується циркуляція крові і знижується ризик виникнення запалень та різноманітних хвороб.

 3. Виробники забезпечують покупців великою кількістю насадок: для відбілювання, чутливих зубів або ясен, делікатного очищення, брекетів тощо.

 4. Мотивує дітей слідкувати за щоденною гігієною, адже цей процес стає значно цікавішим та легшим з інноваційною зубною щіткою. Покупці діляться, що це також допомагає їх дітям позбутися страху перед стоматологами.

 5. Електричні щітки мають функцію заміни насадки, завдяки чому одним інструментом (основою) можуть користуватися різні члени родини, які мають індивідуальні запаски.

 6. З легкістю очищає зуби, до яких важко дістати звичайною щіткою.

 7. Такий девайс забезпечує ретельний догляд та не потребує зусиль - рухомі ворсинки все зроблять за вас.

Технологія має і недоліки:

 • заряд може закінчитися в той момент, коли щітка так потрібна;

 • інтенсивне застосування може негативно вплинути на стан емалі;

 • прилад приходить у непридатність, якщо всередину потрапляє вода;

 • якщо у вас є проблеми із зубами чи яснами, така щітка може нанести більше шкоди, ніж користі;

 • коштує значно дорожче, ніж звичайна зубна щітка.

Перш ніж купити електричну зубну щітку, врахуйте, що вона не підходить тим, у кого:

 • підвищена рухливість зубів;

 • тонка емаль;

 • присутні захворювання ротової порожнини в гострій чи хронічній стадії;

 • чутливі зуби і ясна;

 • кровоточать ясна, особливо якщо це відбувається під час застосування навіть мануальної щітки.

Виокремлюють три основні типи технології:

Ультразвукова

Така щітка вважається найефективнішою, адже вона з легкістю усуває наліт та запобігає розмноженню бактерій, що призводять до карієсу. Ультразвукові хвилі, які не сприймає людське вухо, глибоко проникають у тканини, позитивно впливаючи на їх стан. Крім того, ультразвукова щітка відбілює жовті та темні ділянки зубів. 

Такий девайс працює досить інтенсивно та може пошкодити емаль, через що його не рекомендують застосовувати людям із проблемними зубами. Дозволяється використовувати лише тим, у кого відсутні запалення та захворювання ротової порожнини (і є не більше, ніж 2-3 пломби).

За порадами стоматологів та відгуками користувачів, застосовувати такий прилад варто один раз на день (ввечері) або двічі на тиждень. Регулярне чищення зубів ультразвуковою щіткою значно покращує стан зубів, запобігає утворенню карієсу і підтримує білизну та блиск.

Звукова 

Звукова щітка перетворює електрику в ультразвукові хвилі, через що ворсинки девайсу вібрують і рухаються з великою швидкістю. Таким чином, паста змішується зі слиною і з легкістю проникає між зубами, куди не дістає звичайна щітка.

Механічна

Цей девайс, перший прототип якого був розроблений ще в 1939 році, зараз з легкістю можна знайти в магазинах за низькою ціною. Особливістю щітки є те, що ворсинки обертаються з великою швидкістю, ефективно очищуючи поверхню зубів. Функція зміни насадки дозволяє підібрати модель із м'якими щетинками, яка підходить для делікатного оброблення зубів дорослих і дітей.  

Експертні поради: 

 • Не поспішайте купляти електричну зубну щітку, адже цей досить дорогий девайс може нашкодити вашим зубам. Ось чому варто звернутися за консультацією до стоматолога, який вирішить, чи підійде вам інноваційний прилад.

 • Щітки, які мають декілька режимів роботи, забезпечують різні види чищення: делікатне, інтенсивне, відбілююче тощо.

 • Чудово, якщо прилад має датчик тиску і таймер. Ці функції будуть контролювати весь процес.

 • Згідно з відгуками користувачів, краще надати перевагу щітці з акумулятором, ніж з батарейками, які потрібно досить часто змінювати.

 • Радимо відразу ж придбати і чохол для електрощітки, щоб захистити її від пилу та бруду в дорозі.

 • Гумові вставки на основі щітки сприяють комфортнішому використанню, адже таким чином щітка не вислизне з рук.

 • Не купуйте електричну зубну щітку, яка випущена невідомою компанією, яка не зарекомендувала себе на ринку.


76 01.06.2021