Ефективне миття вікон: найкращі інструменти та корисні поради

Всі ми, заходячи до будинку, свідомо чи підсвідомо оцінюємо чистоту та порядок у кімнатах. Брудні, заплямовані вікна з розводами можуть зіпсувати враження про господиню, тому варто регулярно підтримувати їх стан. Якщо ви робите все можливе для цього, а результату немає - перевірте функціональність інструментів для миття вікон та термін придатності миючих засобів. У цій статті експерти інтернет-магазину “Мій Дім” діляться цінними лайфхаками та оглядають чотири інструменти для миття вікон.

Найефективніші прибори для миття вікон:

Процес чищення скляних поверхонь потребує особливого професіоналізму, якого легко досягти за допомогою якісної швабри, миючого засобу та ганчірки. Купуючи прибори, враховуйте розмір вікна у вашому будинкові, наявність місць, до яких важко дістати, та швидкість забруднення скла. Не забувайте і про поверх, на якому проживає ваша сім'я, адже безпека при митті вікон - понад усе.

Телескопічна швабра

За статистикою, це найбільш розповсюджений інструмент для миття вікон. Її родзинка - це можливість змінювати кут нахилу, що дозволяє дотягуватися до важкодоступних місць та ефективно усувати забруднення. Насадка виготовляється з мікрофібри, губки чи поролону - синтетичних тканин, властивості яких дозволяють ефективно усувати забруднення зі скла.

Причини придбати швабру з рухомою ручкою:

 • деякі моделі оснащені гумовим скребком;

 • робить прибирання безпечнішим - довга ручка дістає до найвіддаленіших куточків, а отже людині не потрібно висовуватися далеко у вікно;

 • є можливість встановити запаску, якщо насадка постаріла чи зіпсувалася;

 • зручна в експлуатації, відрізняється легкою вагою та компактністю;

 • має довгий термін використання;

 • продається за доступною ціною;

 • на ринку представлено безліч моделей.

Гумовий скребок

Інструмент, яким користуються професіонали з клінінгових компаній, доступний кожному з нас. Більше не потрібно докладати зусиль, щоб відтерти старі плями та бруд, адже з цим легко впорається гумовий скребок

Інструмент використовується для: 

 • обробки проблемних місць та усунення складних забруднень, з якими не справляється м'яка насадка;

 • допомагає позбутися від мильного розчину, нанесеного на скло, та води.

Застосовуйте скребок правильно:

 1. Після того, як ви обробили скло мильним розчином, візьміть скребок, прикладіть його до верхнього кута та притисніть до поверхні.

 2. Починайте вести його вниз до нижньої рами, на якій буде накопичуватися бруд.

 3. Перед другим підходом протріть інструмент (починайте кожну смугу лише сухим скребком).

 4. Почистіть нижню раму за допомогою ганчірки.

 5. Якщо залишилися розводи в кутах вікна, витріть їх сухою ганчіркою. 

Парова швабра

Експерти з прибирання визнають парову швабру одним з найкращих пристроїв для ефективного очищення скла. Постачається з різноманітними насадками, які дозволяють обробляти підлогу, килим, м’які та скляні меблі, дитячі іграшки, кахель та інші поверхні.

Сильні сторони інструменту: 

 • дезінфікує поверхню;

 • застосовується без додавання мильного розчину;

 • є функція регулювання температури та потужності пару;

 • бореться з грибком та пліснявою;

 • рекомендовано для використання людям, що страждають від алергії.

Магнітна щітка

Ця, на перший погляд, дивна щітка складається з двох частин, у кожну з яких вмонтований магніт. Частини приладу розташовуються на протилежних сторонах скла, притягуються магнітом та фіксуються за допомогою мотузки. Прилад забезпечує максимально безпечне миття вікон та не потребує використання побутової хімії для усунення бруду. 

Проте, за відгуками деяких господинь, щітка не виправдала їх очікувань. Виробники обіцяють скорочення часу на миття скла вдвічі, проте практика демонструє, що процес навпаки затягується на довше. Купуючи магнітну щітку, зважайте на товщину вікон у вашій квартирі, адже деякі моделі не тримаються на двокамерному склі.

Більше корисних порад для миття вікон: 

 1. Результат прибирання залежить не лише від зручності інструментів та якості побутової хімії, а й від погоди, при якій ви вирішили мити вікна. Запам'ятайте, що спека, мороз, сильний вітер та палюче сонце - головні противники цього процесу, адже мильний розчин швидко сохне та залишає розводи, від яких нелегко позбутися. 

 2. Чисте підвіконня без зайвих речей і простора зона навколо вікна сприяють більш комфортному і швидкому прибиранню.

 3. Не використовуйте абразивні миючі засоби та жорсткі губки, які можуть пошкодити поверхню скла і рами.

 4. Якщо ви або хтось з вашої сім’ї страждає на алергію до компонентів побутової хімії, виходом із ситуації стануть органічні миючі засоби або розчини за домашніми рецептами.

 5. Починайте мити скло зовні, з часом переходячи на внутрішню частину.

 6. Протріть скло газетою чи паперовим рушником, щоб усунути розводи та відполірувати поверхню до блиску.


250 01.06.2021
Связанные товары